PL EN

WARSZTATY FOTOGRAFII NOWORODKOWEJ

WARSZTATY NOWORODKOWE DLA FOTOGRAFÓW 1 na 1

Fotografia noworodkowa to dziedzina fotografii, w której nie łatwo jest zacząć. Wymaga odpowiedniej wiedzy, umiejętności i doświadczenia zarówno w samej fotografii jak i w odpowiednim podejściu do małych dzieci, uwzględniającym ich komfort, potrzeby, a przede wszystkim ich bezpieczeństwo. Wykonywanie takich sesji to ogromna odpowiedzialność połączona z dużymi pokładami cierpliwości.

Sesje noworodkowe zaczynałam od robienia zdjęć w swoim małym mieszkaniu, a dokładniej w pokoju, w którym również mieszkałam, spałam, żyłam na co dzień. Niecałe 12m2, w tym sofa, która w nocy służyła mi do spania, a w czasie sesji była miejscem gdzie siedzieli rodzice noworodka i obserwowali sesję. Oprócz sofy był własnoręcznie uszyty bean bag stojący pod oknem, mała komoda z tv i szafa z rekwizytami do sesji. Na nic więcej nie było miejsca. Teraz zastanawiam się jak to było możliwe... ;) W tym samym czasie jeździłam również na sesję do klientów - pakowanie sprzętu i rekwizytów do auta, wnoszenie i rozpakowywanie u klientów, kilkugodzinna sesja, często w małych, ciemnych pomieszczeniach z niewystarczającą ilością światła. Potem składanie sprzętu, pakowanie z powrotem do auta, powrót, wnoszenie sprzętu do domu i rozpakowywanie, pranie i przygotowywanie do kolejnego wyjazdu... Nie było to łatwe, każdy kto tego doświadczył wie, że to ciężka praca. Potem przyszedł czas na wynajęcie małego studia, nieco większego niż mój domowy pokój, ale służącego tylko do robienia zdjęć. Dzięki temu odzyskałam swoje miejsce do mieszkania. A teraz nareszcie mam przestronne, przytulne studio z 3 pomieszczeniami, idealnie nadające się na sesje noworodkowe... 

Taka pokrótce jest moja historia. A dlaczego o tym piszę? Bo kiedy teraz o tym myślę to zdaję sobie sprawę jak długą drogę przebyłam w fotografowaniu kilkudniowych Maluchów i jak cenne doświadczenie zdobyłam. Praca na małych, często za małych powierzchniach, kolorowe ściany, trudne warunki oświetleniowe, sesje nie idące zgodnie z planem, Maluchy często nie chcące spać...

Serdecznie zapraszam na moje autorskie warsztaty, na których podzielę się z Wami całą moją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w fotografowaniu noworodków.

WARSZTATY NOWORODKOWE DLA FOTOGRAFÓW

INTENSYWNE WARSZTATY FOTOGRAFII NOWORODKOWEJ

CEL WARSZTATÓW:

Na warsztatach zobaczysz przede wszystkim jak wygląda moja sesja noworodkowa od A do Z. Będziesz uczestnikiem sesji noworodkowej od początku do końca, będziesz razem ze mną pracować, wykonasz zdjęcia pod moim okiem, otrzymasz cenne wskazówki i zdobędziesz bardzo cenne doświadczenie. Wykonasz również zdjęcia do swojego portfolio. Omówimy także wiele zagadnień teoretycznych, których znajomość jest niezbędna w tej dziedzinie fotografii. Zrobię co w mojej mocy, byś uzyskał/ła odpowiedzi na nurtujące pytania, rozwiązania swoich problemów oraz by Twoje umiejętności wzrosły.

 • Czas trwania warsztatów: 8:30 - 18:30 (z przerwą na posiłek)
 • Lokalizacja warsztatów: studio w Zawierciu (woj. śląskie)
 • Terminy: termin ustalany indywidualnie przez cały rok
 • Liczba uczestników warsztatów: 1 osoba

DLA KOGO SĄ WARSZTATY?

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją działalność w zakresie fotografii noworodkowej, nie mają doświadczenia tej dziedzinie lub ich doświadczenie jest niewielkie.
Natomiast warsztaty nie są dostępne dla: osób pracujących lub mieszkających w promieniu 70 km od Zawiercia oraz nie są przeznaczone dla osób, które uczą lub zamierzają uczyć fotografii. Uczestnicy biorący udział w warsztatach deklarują, że nie będą prowadzić własnych szkoleń/warsztatów przez okres roku (12 miesięcy) od daty warsztatów.

warsztaty fotografii noworodkowej

PROGRAM  AUTORSKICH WARSZTATÓW  NOWORODOWYCH:

WSTĘP:

 • Porozmawiamy o tym, co jest istotą fotografii noworodkowej, jaka powinna być jej treść, estetyka i przekaz. Pokażę Ci gdzie szukać fotograficznych inspiracji, jak tworzyć ponadczasowe kadry, jak znaleźć swój własny styl fotografowania. 
 • Jeśli masz już jakieś doświadczenie w fotografowaniu noworodków to wspólnie obejrzymy i omówimy Twoje dotychczasowe prace. Skoncentrujemy się na Twoich kluczowych potrzebach, chętnie podpowiem Ci kierunki dalszego rozwoju.
 • Omówimy podstawowe zasady wykonywania sesji noworodkowej - kiedy i dlaczego najlepiej wykonać sesję. Opowiem Ci o moich doświadczeniach w tym zakresie.

CZ. I - STUDIO, SPRZĘT I OŚWIETLENIE:

Poruszymy takie zagadnienia, jak:
 • Jak zorganizować swoje studio - czego potrzebujesz, a czego nie, szczególnie na początku swojej fotograficznej drogi. Jak stworzyć bezpieczną i przytulną przestrzeń, w której Twoi klienci będą czuć się dobrze, a praca dla Ciebie będzie tylko przyjemnością.
 • Bezpieczeństwo i higiena pracy w studio.
 • Oświetlenie - w swojej dotychczasowej pracy wykorzystywałam zarówno światło zastane (z okna), lampy światła ciągłego. Obecnie pracuję na świetle błyskowym. Opowiem Ci jakie były wady i zalety tych rozwiązań, co było najtrudniejsze, co sprawdza się najlepiej i z czego dokładnie obecnie korzystam.
 • Sprzęt do sesji - porozmawiamy o niezbędnym sprzęcie do fotografowania i o tym jak właściwie dobierać ustawienia aparatu, aby uzyskać najlepszy efekt wykonywanych zdjęć. 
 • Sesja w domu klientów czy w swoim studio - możliwości, trudności, wady i zalety.

CZ. II - PRZYGOTOWANIE I PLANOWANIE SESJI NOWORODKOWEJ:

W tej części omówimy tak ważne tematy, jak:
 • KONTAKT Z RODZICAMI - omówimy bardzo ważny aspekt jakim jest kontakt z Rodzicami przed sesją oraz jak przygotować Malucha i Rodziców do sesji. Jakie wytyczne i wskazówki należy udzielić rodzicom przed przyjazdem do studia oraz jak budować pozytywne relacje z rodzicami w trakcie sesji.
 • ZAPLANOWANIE SESJI - dowiesz się jak przygotować studio do sesji i jak dokładnie zaplanować sesję noworodkową. Jak połączyć oczekiwania rodziców z własną wizją i estetyką fotografowania.
 • STYLIZACJE - Pokażę Ci jak stworzyć proste, piękne stylizację Maluszka, które nie będą odciągać uwagi od modela - w jaki sposób współgrają ze sobą kolory, jak je łączyć, dobierać, aby podkreślić piękno Maluszka, na co zwracać uwagę, a czego unikać, aby uzyskać najlepszy efekt.
 • FLOW POSING - opowiem Ci jak planuję kolejność wykonywania zdjęć, jak płynnie przechodzić z jednej pozycji/stylizacji do drugiej, by jak najmniej stymulować Malucha.
 • PROPSY - kilka słów o tym, jakie propsy (kosze, misy, skrzynki) najlepiej sprawdzają się na sesji, jak bezpiecznie z nich korzystać i jak układać w nich Maluszki. Podpowiem Ci również gdzie szukać akcesoriów do sesji noworodkowych i czym się kierować przy ich wyborze.

CZ III. - CZĘŚĆ PRAKTYCZNA - SESJA Z NOWORODKIEM:

Praktyka jest najważniejsza. To niezwykle ważna część warsztatów, w czasie której zobaczysz jak w rzeczywistości wygląda sesja noworodkowa. Skupimy się przede wszystkim na bezpieczeństwie noworodka w trakcie sesji.  Zobaczysz m.in. jak bezpiecznie układać Maluchy, jakie są metody ich usypiania, jak rozpoznawać ich potrzeby, jakich unikać błędów, jak ustawić oświetlenie, by uzyskać najlepszy efekt. W trakcie sesji wykonamy zdjęcia: na beanbagu, w co najmniej 2 różnych propsach (misa, skrzynka) oraz zdjęcia z rodzicami. Będziemy pracować z 1 lub 2 noworodkami oraz lalką StandInBaby.

Część praktyczna obejmuje w szczególności:
 • BEZPIECZEŃSTWO: priorytet w trakcie każdej sesji. Skupimy się na bezpieczeństwie Malucha w trakcie naszej pracy z nim oraz umiejętności oceny tego, co noworodek z łatwością może zrobić, a co nie. Podstawowe zasady bezpieczeństwa będę omawiać przy każdej wykonywanej pozycji.
 • POZOWANIE: zobaczysz jak układać Maleństwo i jak budować proste, ponadczasowe kadry.
 • OŚWIETLENIE: jak właściwie ustawić oświetlenie przy fotografowaniu każdej pozy/stylizacji - w jakiej odległości powinno być ustawione światło i pod jakim kątem,
 • KOMPOZYCJA I ODPOWIEDNIE KĄTY FOTOGRAFOWANIA - bardzo ważny aspekty, które mają ogromny wpływ na końcowy efekt zdjęć,
 • Mój CHECK LIST - czyli na czym się skupiam fotografując i co sprawdzam oceniając wykonany kadr w aparacie.
A także:
 • CO ROBIĆ GDY DZIECKO NIE ŚPI? - rzadko zdarza się, że Maluch przesypia całą sesję. Zobaczysz jak radzić sobie w sytuacji, gdy nie śpi i jakie kadry wówczas można wykonać.
 • PRZYDATNE AKCESORIA DO SESJI - pokażę Ci jakie akcesoria do pozycjonowania ułatwiają pracę z Maluszkiem i jak z nich korzystać.
 • METODY OWIJANIA NOWORODKA - zaprezentuję Ci kilka sposobów na owijanie Maluchów. Owijanie będę pokazywać zarówno w trakcie sesji z Maluchem (ujęcia w owijakach wykonuję na każdej sesji), jak również zaprezentuję Ci je na lalce StandInBaby.
 • ĆWICZENIA Z LALKĄ "StandInBaby" - jest to lalka stworzona z myślą o fotografach noworodkowych, by doskonalić swój warsztat. Jest to fantastyczny sposób na ćwiczenie czy uczenie się nowych umiejętności. W trakcie warsztatów będziesz mieć możliwość ćwiczeń tą lalką, układania jej w różnych pozycjach, owijania itp.

CZ IV. - NAJCZĘSTSZE BŁĘDY W FOTOGRAFII NOWORODKOWEJ:

Temat popełnianych błędów będzie pojawiał się w ciągu trwania warsztatów, zarówno w trakcie części teoretycznej jak i w trakcie praktycznej sesji. W tej części omówimy sobie je kompleksowo i złożymy w jedną całość. Poszukamy sposobów, możliwości, aby ich uniknąć.

CZ V. - REKLAMA I MARKETING:

Krótko poruszymy kwestie reklamy i marketingu:
 • opowiem Ci o swoim doświadczeniu w tym zakresie,
 • doradzę gdzie szukać pierwszych klientów, jakimi źródłami do nich docierać,
 • jak wykorzystywać social media do pozyskiwania klientów,
 • omówię co powinna zawierać umowa z klientami.

CZ VI. - OBRÓBKA ZDJĘĆ I TWORZENIE GALERII DLA KLIENTÓW:

 • Pokażę Ci jak z wykonanych zdjęć wykonuję selekcję i wybieram zdjęcia do galerii dla klientów, tak, by kadry były jak najbardziej urozmaicone.
 • Zaprezentuję Ci mój sposób na edycję zdjęć w programie Photoshop. Wspólnie wywołamy wybrane pliki RAW z sesji (1 lub 2 zdjęcia) i krok po kroku popracujemy nad efektem końcowym. Laptop nie będzie Ci potrzebny, obróbkę wykonuję tylko ja na swoim komputerze. Ale za to na pewno przyda Ci się notatnik. :)

CZ VII. - PYTANIA I ODPOWIEDZI - PODSUMOWANIE.

warsztaty fotografii noworodkowej

PO WARSZTATACH OTRZYMASZ:

 • Mój autorski poradnik "Sesja Maluszków od A do Z" zawierający wszystkie najważniejsze kwestie, informacje i tematy poruszane na warsztatach (poradnik tylko w formie drukowanej),
 • Certyfikat udziału w warsztatach,
 • Prezent-niespodziankę do wykorzystania w swojej przyszłej pracy,
 • Możliwość wykorzystania wykonanych na warsztatach zdjęć w swoim portfolio,
 • Wsparcie po warsztatach (odpowiedzi na pytania, podpowiedzi w rozwiązywaniu problemów, konsultacje online).

CZEGO POTRZEBUJESZ NA WARSZTATY:

 • własny aparat,
 • obiektyw (np. 35mm, 50mm, 24-70mm, mile widziany również obiektyw do ujęć macro),
 • puste karty pamięci, ładowarkę i baterie do aparatu,
 • znajomość obsługi własnego aparatu (umiejętność posługiwania się trybem manualnym w aparacie, ustawianie przesłony, czasu, balansu bieli, punku ostrości, ISO),
 • podstawowa znajomość programu Photoshop,
 • notatnik i długopis,
 • zaakceptowanie Regulaminu warsztatów, który przesyłam wcześniej w formie pdf do zapoznania się.

WARSZTATY NIE OBEJMUJĄ:

 • Nie udostępniam / nie przekazuję materiałów tj. wzory maili do klientów, wzory oferty.
 • W części praktycznej nie wykonuję pozycji Froggy (czyli popularnej pozycji "na żabkę") ani nie używam propsów typu sofa, fotelik (w którym dziecko jest w pozycji na siedząco). Propsy tego typu nie są elementami mojego stylu fotografowania.
 • W części praktycznej dziecko układam/pozycjonuję tylko ja, uczestnik warsztatów nie.

KOSZT WARSZTATÓW:

 • Koszt uczestnictwa: 2000 PLN.
 • W celu rezerwacji terminu należy wpłacić bezzwrotny zadatek w wysokości 500zł, reszta jest płatna w dniu warsztatów. 
 
Jeśli jesteś zainteresowana/ny zapraszam serdecznie do kontaktu:
warsztaty fotografii noworodkowej

Ta strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych